VIDEO Accident grav în București: Două fete au murit. Șoferița a fost agresată de oamenii din zonă

Doi copii au fost răniți, în această după-amiază, într-un accident rutier produs în București. O șoferiță a pierdut a controlul mașinii, a intrat într-un stâlp, apoi în gardul unei case, lovind și două fetițe care au ajuns în stare gravă la spital. Niciuna dintre ele nu a mai putut fi salvată.

ACTUALIZARE. Și cea de-a doua fetiță lovită în accident a murit la scurt timp după ce a ajuns la spital. 

ȘTTIREA INIȚIALĂ: Accidentul a avut loc în nordul Bucureștiului.

Cele două fetițe au fost rănite când mașina a ricoșat în gardul unei case, în timp ce fetițele se jucau pe trotuar.

Una dintre fetițe are 14 ani, iar cealaltă – 6 ani. Fetele au ajuns la spitalele Floreasca și Grigore Alexandrescu, ambele în stare gravă.

Din informațiile de la Brigada Rutieră, și șoferița și pasagerul din automobil au fost duse la spital pentru îngrijiri medicale.

După accident, mai multe persoane au agresat atât șoferița, cât și pasagerul, astfel că, pe lângă cercetarea care se face pentru a se stabili cum s-a produs evenimentul rutier, se fac cercetări și pentru tulburarea ordinii și liniștii publice, distrugere și lovire sau alte violențe, potrivit Mediafax.

Polițiștii încearcă acum să stabilească împrejurările în care s-a produs accidentul.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *