Se spune ca nimic nu este mai puternic pe lumea aceasta decat dragostea de mama. O femeie de 39 de ani a trait drama vietii sale atunci cand a adus pe lume un copil. Momentul sfasietor cand isi ia adio de la bebelusul ei!

Tammy Ireson din Norfolk (Marea Britanie) a fost extrem de fericita atunci cand a adus pe lume un bebelus. Timp de 20 de ani a asteptat acest moment si minunea s-a intamplat, dar nu intr-un mod atat de placut precum se astepta.

Tammy a avut o sarcina normala, dar pe la 20 de saptamani, medicii au facut o radiografie si i-au spus ca ceva nu pare in regula si au intrebat-o pe mama daca mai doreste sa pastreze fatul. Tammy a mers mai departe, plina de incredere ca totul o sa fie bine.

Il iubeam deja foarte mult pe acest copil si am zis ca merita o sansa in viata. Stiam ca sansele de viata sunt extrem de mici. Nu voiam ca el sa sufere, dar inca mai speram ca intr-o buna zi o sa fiu capabila sa il aduc acasa”, a mai declarat femeia.

Testele urmatoare au scos la iveala faptul ca bebelusul avea riscuri majore de-a se naste cu o boala genetica rara. In ciuda tuturor avertismentelor, mama a mers mai departe, dorindu-si sa aiba astfel un al doilea copil si un frate pentru fiica sa, Zilanne.

Timpul a trecut si Tammy a facut preeclampsie, o boala specifica gravidelor, ce produce complicatii grave si chiar moarte. Femeia a nascut cu 8 saptamani mai devreme. Bebelusul a fost prematur si nu a putut respira, fiind nevoie de manevre de resuscitare.

„Nici nu stiam daca o sa supravietuiasca noptii, dar totusi a reusit”, a marturisit mama.

Zilele au trecut si femeia a inceput sa petreaca timp la spital cu cel mic, pentru a-l cunoaste mai bine. Inevitabil, Tammy a ajuns sa-l iubeasca enorm si sa viseze la ziua cand bebelusul va merge acasa.

Leave a Reply

Your email address will not be published.