Preotul cu Gucci și Louis Vuitton a făcut valuri pe Instagram

Un preot din regiunea rusească Tver și-a etalat pe contul de Instagram lucrurile de firmă din colecția sa. Printre acestea se numără genți și pantofi marca Louis Vuitton și Gucci.

Profilul de Instagram al slujitorului Bisericii Veaceslav Baskakov a fost adus în atenția publică recent de internauți din Rusia. Preotul și-a închis, pe 7 decembrie, contul de Instagram după ce, în ultimul an, a publicat poze în care își etala hainele și încălțămintea de lux.

Comisia disciplinară a eparhiei din orașul Tver, Rusia va examina cazul protopopului Veaceslav Baskakov, care publica pe contul său de Instagram fotografii cu genți și încălțăminte Louis Vuitton și Gucci.

Alexandr Volkov, șeful serviciului de presă al Patriarhului Kirill, a spus că protopopul va fi responsabilizat și atenționat ca astfel de lucruri să nu se mai întâmple.

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată.