Ion Dichiseanu a murit. Actorul s-a stins din viață la vârsta de 87 de ani

Ion Dichiseanu a murit. Actorul în vârstă de 87 de ani s-a confruntat cu mai multe probleme de sănătate, la începutul acestui an, probleme care ar fi apărut după o investigaţie medicală „făcută greşit”, potrivit declarațiilor făcute de familie.

Actorul Ion Dichiseanu a murit, joi, în jurul orei 14.00, la Spitalul Floreasca, unde era internat de trei luni.

La începutul lunii februarie, fiica actorului, Ioana Dichiseanu, a publicat un mesaj pe contul ei de Facebook în care anunța că tatăl ei se confruntă cu probleme de sănătate cauzate de o investigaţie „făcută greşit” la o clinică privată.

„Este adevărat că tata trece din nou printr-o cumpană. Nu a avut nici data trecută, nici acum, legatură cu SARS-CoV-2. Totul este din cauza unei investigaţii făcute greşit, la începutul lunii decembrie, la o clinica privată, dar mai multe detalii voi da la momentul oportun. Ştiu că pentru el, cea mai mare bucurie a acestei profesii este iubirea publicului. Aşa că va rog să ne îndreptăm gândurile şi rugăciunile pentru ca tata să vină cu bine acasă. Doamne ajută!”, a scris ea pe Facebook.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *