Iată ce s-a întâmplat cu doi soți, în supermarket, după ce și-au dat seama că-și pot permite numai o pulpă de pui. CONTINUAREA a făcut foarte mulți oameni să plângă…

De multe ori, realitatea cruntă a zilelor noastre ne lovește când ne așteptăm mai puțin. O tânără a simțit pe propria piele că i se prăbușește întreaga lume, atunci când a văzut doi soți într-un supermarket.

Cei doi nu și-au putut permite să cumpere din supermarket decât o singură pulpă de pui, motiv pentru care tânăra

impresionată de povestea lor le-a întins o mână de ajutor. Fără să stea pe gânduri, le-a oferit celor doi bătrâni cu coșul de cumpărături gol mai mulți bani, iar aceștia, cu ochii în lacrimi, și-au putut

cumpăra mai multe alimente.„Acești doi bătrâni, mi-au rupt sufletul, erau într-un supermarket, și-au cumpărat doar o pulpă de pui, și, bărbatul îi spunea soției, încet, ca să nu îi audă cineva, lasă, tu o să mănânci partea aia mai

cu carne, mie să îmi dai partea aia cu os și mult sos, dar să o gătești Duminică, nu mâine…! Aveau doar 10 lei toți banii, credeau că trebuie să plătească la raoinul de cărnuri. M-am dus lângă ei, le-am pus câțiva bani în palmă, le era jenă să îi primească, i-am rugat să își cumpere mâncare…,

au început să plângă și ei și vânzătoarele…, și-au mai cumpărat 10 pulpe de pui și cârnați afumați, vorbeau între ei că nu au mai mâncat cârnați din aceia, de foarte mulți ani,…, se uitau la mine ca la un miracol, spunându-mi

că așa ceva nu li s-a întâmplat vreodată, și, că, Dumnezeu m-a adus acolo lângă ei, pentru că s-au culcat plângând de foame, iar când s-au trezit,

s-au rugat plângând și au zis, Doamne, nu ne lăsa să murim de foame!” se arată în povestea celor doi soți din supermarket, redată de tânăra care le-a oferit o mână de ajutor.

România celor uitați de toți și de toate

În continuarea poveștii, tânăra care i-a ajutat pe cei doi soți din supermarket a relatat că aceștia au continuat să aibă ochii în lacrimi și și-a dorit, prin intermediul rețelelor de socializare, să le cunoască povestea cât mai multă lume și să afle toți românii care este, de fapt, realitatea crudă a zilelor noastre.

„I-am mângâiat pe umeri, i-aș fi îmbrățișat tare, mi-aș fi lipit capul de obrajii lor uzi de lacrimi…, dar, nu este voie…, i-am rugat să le fac o poză, ca să o arăt prietenilor mei buni și dragi…, au fost de acord, apoi,

bărbatul, se uita la Petre și îi zicea, domnule, dacă doamna ne făcea poza mai devreme, aveam coșul gol…, și plângeau dragii de ei…!Nu mai am cuvinte…, doar mă întreb, de ce trebuie să fie această suferință pe pământ?” se mai arată în poveste. scrie cancan.ro

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *