Fabulos! Cât câștigă Adelina Pestrițu pe zi din trei reclame pe rețelele de socializare? Alții muncesc ani întregi pentru o asemenea sumă

Adelina Pestrițu a fost desemnată în 2019 cel mai bun influencer din România.

Aceasta a reușit să își mărească considerabil veniturile făcând reclame pe Instagram și contractele pe care le are sunt extrem de atent alese.

A renunțat la televiziune, și-a deschis două afaceri online, www.edamagazine.ro și www.byeda.ro, iar pe contul său de Instagram are nu mai puțin de 3 milioane de adepți. Imaginea sa este folosită pentru a fi promovate anumite produse ale unor branduri celebre, fiind unul dintre cei mai solicitați influenceri.

Adelina Pestrițu primește 7.000 de euro + TVA pentru trei postări la Instastory și trei postări pe pagina sa de Instagram, astfel că, promovând trei branduri diferite încasează aproximativ 25.000 euro, potrivit site-ului voceabanilor.ro.

Contractele sunt pe drepturi de autor, iar ea își alege singură ofertele pe care le promovează.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *