Ei Sunt Muncitorii Uciși De Pensionarul De 68 De Ani, in Apartamentul Din Onești!

Silviu lștoan (38 de ani) și Dan Patatu (55 de ani) sunt cei doi muncitori răpiți, legați și apoi omorâți în timpul luării de ostatici în apartamentul morții din Onești. Cei doi erau angajați ai aceleiași firme pentru care a lucrat și soția criminalului Gheorghe Moroșan, aceeași firmă care a câștigat în instanță apartamentul soților

Moroșan, după ce femeia, angajată ca magazioneră, a girat cu casa în cazul în care ar h dispărut bani din gestiune. La un moment dat, din firmă au dispărut peste 800.000 de lei, motiv pentru care firma s-a indreptat împotriva magazionerei și astfel au câștigat apartamentul. La începutul acestui an, soții Moroșan au primit o înștiințare că au pierdut casa, iar astfel, Gheorghe Moroșan a pus la cale un plan de rizbunare. Ieri, Silviu lștoan, electrician la Chimcomplex SA, și Dan Patatu, au mers să efectueze lucrări în apartamentul din Onești, fiind surprinși de Gheorghe Morogan. Inarmat cu un cutit, Morogan i-a sechestrat, i-a legat și i-a ținutînchiși pe balconul apartamentului, timp în care el

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *