Din pacate, e adevarat! Nicoleta a fost ucisa cu sange rece! Au fost decretate trei zile de doliu

Nicoleta a fost ucisa cu sange rece, iar moartea ei a ingrozit o tara intreaga! Sambata seara, la ora 22:35, cineva a apelat serviciul de urgenta 112 din Castilla-La Mancha. Apelantul anunta decesul unei femei de 41 de ani din Alovera, Guadalajara.

Ulterior, s-a descoperit ca barbatul era chiar cel care a ucis-o pe Nicoleta Clara. Mai precis, cel care a sunat la 112 era partenerul de viata al romancei, un spaniol cu care a locuit in ultimii ani in orasul Guadalajara.

Nicoleta a fost ucisa cu sange rece! Au fost decretate trei zile de doliu

Nicoleta Clara a fost omorata cu sange rece in Spania, in casa ei de pe strada Octavio Paz. Conform autoritatilor spaniole, se pare ca romanca a murit din cauza ranilor provocate de un cutit. De asemenea, barbatul spaniol in varsta de 54 de ani a fost arestat.

Parrtenerul romancei ar fi fost acuzat de violenta in anul 2007, iar ancheta de acum ramane deschisa pentru a se afla daca acesta avea cumva antecedente inainte de anul 2007, conform Spynews.

In Alovera s-au decretat trei zile de doliu. Zeci de persoane s-au strans in fata primarie, pentru a tine un moment de reculegere in memoria Nicoletei Clara, ucisa de sotul ei.

”Nu mai putem permite sa se intample inca o crima in cuplu. Politia se ocupa acum de cazurile celor care au fost ucisi, dar si ale celor care se afla in pericol”, a declarat Mercedes Gomez, un reprezentant al guvernului din Guadalajara.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *