De la 1 iunie incep VERIFICARILE! Anunt de ultim moment al lui Raed Arafat!

Seful DSU, Raed Arafat, a precizat cine va trebui să verifice la un eveniment dacă participantii sunt deja imunizati cu vaccinul anti-COVID-19.

Conform hotararii de Guvern ce prevede noile masuri de relaxare ce vor intra in vigoare din data de 1 iunie 2021, s-a stabilit faptul ca evenimentele private vor putea fi organizate fara limita de persoane daca toti participantii sunt vaccinati cu ambele doze.

Iar in ceea ce priveste verificarea participantilor se face de catre organizatorii evenimentului respectiv.

Raed Arafat a facut un anunt important in privinta noilor masuri de relaxare ce vor intra in vigoare de la 1 iunie 2021

Seful DSU, Raed Arafat a precizat faptul ca de la 1 iunie, evenimentele private precum nunti, botezuri, mese festive, vor putea fi organizate cu maxim 70 de persoane daca se vor desfasura in spatiii deschise, sau cu maxim 50 de persoane in saptiile inchise, cu conditia ca rata de incidenta cumulata la 14 zile a noilor cazuri de COVID-19 sa fie mai mica

sau egala cu 3 la mia de locuitori si se respecta toate regulile de protectie. In privinta stabilirii numarului maxim de persoane participante la eveniment nu vor fi inclusi copiii mai mici de 16 ani.

raed arafat

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *