Dan Bittman, rabufnire nervoasa : “Eu nu ma vaccinez si nu vreau sa mai …”

Dan Bittman este revoltat pe autoritati autoritati deoarece se va permite accesul la spectacole doar celor care prezinta certificatul de vaccinare sau care au rezultat negativ la testul PCR. In acest context, spune cantaretul ar fi normal sa nu se mai permita accesul nici in sediile ANAF si nici taxele si impozitele sa nu mai fie incasate de statul roman de la cei nevaccinati.

„La concerte vor fi admisi cei vaccinati sau cei care isi fac teste. Pai atunci, la taxe si impozite sa fie la fel. Cei nevaccinati sa nu mai plateasca impozite si sa nu mai fie admisi in institutii. Eu nu ma vaccinez si nu vreau sa mai platesc taxe. Un amarat ca mine nu are de ce sa plateasca. Pentru impozitele pe care le-am platit nu am primit decat dispret. Nu am primit niciun leu. Anunt autoritatile ca nu o sa ma vaccinez pana nu ma primesc si nevaccinat in sediile ANAF ca sa-mi ia banii si sa-si bata joc de mine”, a declarat Bittman.

„Acesti semidocti de la guvernare sa inteleaga ca nu suntem o masa de manevra de prosti care platesc statului. Trebuie sa ne dea ceva pentru banii pe care ni-i fura din buzunare. Eu nu vreau sa mai platesc taxe statului roman atata vreme cat ma obliga printr-o lege nazista sa ma vaccinez ca sa platesc taxe”, a mai spus cantaretul.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *