Ce salariu are Viorica Dăncilă la BNR, unde a fost angajată consultant de strategie –>

Din poziția de premier în care s-a remarcat prin nenumărate gafe, Viorica Dăncilă revine în prim-plan și nu oriunde, ci direct la Banca Națională.

Fosta șefă a Guvernului a devenit consultant și ar trebui să lucreze la strategia de trecere la moneda euro, în subordinea guvernatorului Mugur Isărescu. Acesta a fost validat pentru un nou mandat, pe când Viorica Dăncilă era la Palatul Victoria.

Acum, Dăncilă n-a dat concurs, a fost doar la un interviu, însă ″a contat experiența sa, care-i va deschide uși în Europa″⁣, susțin oficialii BNR.

De un an și jumătate de când a pierdut alegerile prezidențiale și toate funcțiile în PSD, Viorica Dăncilă sta acasă și declară că trăiește din banii soțului. Vestea că fosta șefă a social-democraților a revenit într-o funcție la cea mai importantă instituție financiară, Banca Națională, a surprins mulți specialiști din domeniu, mai ales că fostul premier lucrează de acum la BNR pe funcția de consultant de strategie în cadrul Biroului de ″sustenabilitat…
Preluat de pe https://news-stiri.com

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată.