Aproape 5.000 de cazuri noi de COVD-19 si 93 de decese

Numarul de cazuri noi de coronavirus creste de la o zi la alta, marti, autoritatile anuntand aproape 5.000 de cazuri noi si 93 de desese, in ultimele 24 de ore. O fata de 18 ani a decedat, iar presiunea mare este in ATI.

Pana marti, au fost confirmate 835.552 de cazuri de persoane infectate cu noul coronavirus, iar 767.219 pacienti au fost declarati vindecati.

In ultimele 24 de ore au fost inregistrate 4.989 cazuri noi de persoane infectate cu SARS – CoV – 2.

Pana marti, 21.056 de persoane diagnosticate cu infectie cu SARS – CoV – 2 au decedat.

De luni, de la ora 10.00 pana marti la ora 10.00 au fost raportate 93 de decese (56 de barbati si 37 de femei), ale unor pacienti infectati cu noul coronavirus, internati in spitalele din Alba, Arad, Arges, Bacau, Bistrita-Nasaud, Brasov, Buzau, Caras-Severin, Cluj, Constanta, Dambovita, Dolj, Galati, Gorj, Harghita, Iasi, Maramures, Mehedinti, Neamt, Olt, Prahova, Satu Mare, Salaj, Sibiu, Suceava, Timis, Tulcea, Vaslui, Vrancea si Bucuresti.

One comment

  1. maaaaaaaaaaaaaa ai TUPEU cutu +++ … unii INCA MAI TRAIESC .. si voi:: CU BANII FONDULUI PRIVAT DE PENSII :: NATIONALIZAT / 1992 :: E X I S T A .. a spus cu subiect si predicat :: TOV DORINA BARCARI/ sefuta in 1992 a fondului , , UNDE SUNT , IN CE CONT / inregistrata declaratia de mine … la realitatea tv / 6/ MARTIE 2021 .. VOI ASTIA DE 31 DE ANI :: MI-ATI OMORAT CU BUNA STIINTA SENIORII ANTICOMUNISTI .. si din 5 milioane in 1990 / acum mai traiesc 1, 3 milioane :: SI NU VA LASATI CA SA NU-I OMORATI SI PE ACESTI SENIORI … RUSINE SA VA FIE !! si veti avea o MARE SURPRIZA .. /PREA II UMILITI , de au ajuns avortonii SA SPUNA CA 2 SALARIATI NE PLATESC NOUA pensia … maaaaaaaaaaaaa… NE VOM INTALNII si o sa ne luptam si NICI MACAR NU NE VOM VOPSII .. hi..hi.. si vom CASTIGA !!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *