Amanda Lear a suferit o operație pe cord

La 83 de ani, îndrăgita Amanda Lear a trecut prin clipe grele. Artista a suferit de curând o operație pe inimă, la o clinică din Zurich, Elveția.

Vestea a fost împărtășită chiar de vedetă, pe contul său de Instagram. Lângă o fotografie în care apare zâmbitoare pe patul de spital, Amanda Lear a scris: „Fericită că am făcut-o! Operație pe inimă. Inima mea este acum reparată și îmi va iubi fanii și mai mult”.

În ciuda vârstei de 82 de ani, Amanda Lear are o viață foarte activă. Vedeta arată în continuare extrem de bine și chiar are un iubit mult mai tânăr, în vârstă de 45 de ani.

amanda-Lear

Nu se știe încă afecțiunea care a dus la operația pe cord, cu atât mai mult cu cât artista a avut mereu grijă la stilul său de viață.

„Nu fumez, nu beau și nu mă droghez. Duc o viață de călugăriță. Dacă vrei să faci treaba asta, nu poți ieși toată noaptea și a doua zi să fii fresh. Este imposibil”, declara Amanda Lear cu ceva timp în urmă.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *